Letíme do Říma

Pokud máte dostatek času na hledání levné letenky praha řím https://levneletenky.cz/letenky-praha-rim.html, možná vás mile překvapí, že jde sehnat opravdu za hubičku a někdy se dostanete i k hranici tisíce korun.

Kde přistanete

Přímé lety z Prahy končí na jednom ze dvou římských letišť, záleží na tom, se kterou společností letíte.

Letiště Fiumicino má na spojení do centra svůj vlak Leonardo Expres, jezdí každé půl hodiny. Pokud upřednostníte autobus, máte na výběr z pěti linek. Cestovat můžete i taxíkem. Pokud se do města dostanete během dopravní špičky, užijete si pověstné římské cestování v autě plné rámusu, nadávání a klaksonů.

Letiště Ciampino má autobusovou dopravu, která vás přepraví k vlaku nebo ke stanici metra, které vás rychle dopraví do centra.

vlak

Doprava po městě

V Římě můžete využít k dopravě autobusy, tramvaje a metro. Jde to i vlakem, ale to už vyžaduje trochu přehled o městě. Výhodná jízdenka na MHD je týdenní, která vás přijde na 24 Eur, ta na den je za 7 Eur. Pokud nemusíte šetřit, všude jsou pro turisty taxíky. Platíte podle rychlosti, kterou jedete a počtu najetých kilometrů. Při rychlosti do 20 km/hod. platíte hodinovou sazbu 27 Eur. Rychlejší cesta vyjde od 1 Eura výše. Ještě musíte počítat s příplatky za všední den, víkend, svátky a noční jízdu. Platit budete i za zavazadla anebo pátého pasažéra.

Atmosféru města můžete zkusit nasát cestováním na kole, které získáte v některé z půjčoven. Tak uvidíte tolik věcí, jako byste byli pěšky, ale budete rychlejší. Navíc vyzrajete na nekonečnou dopravní zácpu. S kolem proklouznete tak šikovně, jak to umí Italové na malých mopedech, které jsou tu ve velké oblibě.

fiat

Půjčit si můžete i vůz, ale po městě to moc smysl nemá, pokud nejste místní. Je to spíš pro cesty po okolí. Za malé auto nezaplatíte moc, můžete mít štěstí a pořídit ho třeba za 400 Kč na den, pokud si ho pronajmete na více dní. Čím větší vůz, tím se cena zvyšuje.