Rozdíl mezi OSVČ a s.r.o.

Co je podle vás lepší OSVČ nebo s.r.o?

Založení OSVČ je velice primitivní věc vlastně vám pouze stačí vyplnit žádost, kterou následně předáte živnostenskému úřadu, na tomto úřadu vás poté čeká pouze jedna jediná věc a tou je tzv. správní poplatek. Správní poplatek vás vyjde na 1 000 Kč. Po vyplnění žádosti a zaplacení daného poplatku vám čeká pouze počkat si pár dní než vám daný živnostenský úřad vystaví IČO určené pouze pro vás a následně už můžete začít se samotným podnikáním.

– OSVČ má však jednu velkou nevýhodu a tou je ručení. V případě nějaké škody či nehody ručíte vaším majetkem. což spoustě lidí moc nevyhovuje.

– Účetnictví v OSVČ má tu výhodu že si vy jakožto podnikatel můžete vybrat jaké příjmy chcete do evidence uvádět a naopak.

– Pokud zvolíte možnost OSVČ čeká vás daňová sazba pouze 15%

Shrnutí výhod – velice rychle si OSVČ založíte, jak už je zmíněno výše je pouze na vás zda budete vést účetnictví

Shrnutí nevýhod – V případě škody ručíte svým majetkem, musíte odvádět sociální a zdravotní pojištění protože speciálně u OSVČ vám v placení nepoleví.

OSVČ

S.R.O (SPOLEČNOST S RUČENÍM OMEZENÝM

– Založení, s.r.o. má poměrně o něco delší průběh samotné akce, při zakládání, s.r.o. budete mít na výběr ze dvou možností. 1) dohodnout se s notářem, který vám poté připraví veškeré právní dokumenty nebo 2) Nechat si založit, s.r.o. na zakázku a vy si pouze vyberete firmu, která vás v právních záležitostech bude zastupovat.

Obě možnosti se však pohybují okolo 10 000 Kč. Už jenom z toho důvodu lidé více preferují OSVČ.)

– Oproti OSVČ je ručení u s.r.o. „bezproblémové“ neručíte totiž svým majetkem, ale při zakládání s.r.o. si zvolíte jakou bude mít vaše firma hodnotu a poté musíte danou hodnotu uložit na bankovní účet vaší firmy.

– účetnictví je u s.r.o. POVINNÉ vést, tudíž prostě musíte mít i někoho kdo se vám o tyto věci bude starat

– u s.r.o. je daňová sazba větší pouze o malinkou část, daňová sazba je 19%.

– A pokud jste firmy která nemá zaměstnance, placení sociálního a zdravotního se vás vůbec netýká.

OSVČ vs. s.r.o.

Shrnutí výhod – Nemusíte platit sociální a zdravotní, Nerušíte svým vlastním majetkem

Shrnutí nevýhod – Založení trvá déle a stojí více, v každém případě musíte vést účetnictví

Takže jak si jistě můžete povšimnout není přesně uvedeno který z těchto dvou věcí je lepší protože každý člověk preferuje něco jiného. Takže pokud by jste chtěly poradit od odborníka jestli OSVČ nebo s.r.o. obraťte se na jkcredit.cz