Není nad fortelné dveře

Jestliže máme zabránit tomu, aby nás navštěvovali nezvaní hosté, nezbývá nám nic jiného, než svůj příbytek učinit pro tyto nedobytným. V případě návštěvníků pouze otravných, dotěrných nebo z nějakého jiného důvodu obtěžujících nám stačí většinou jakékoliv dveře, opatřené klikou a čímkoliv, co se dá zamknout, ovšem v případě všemožných pobertů už takové dveře, jež jsem právě zmínil, v žádném případě dostačující nejsou.
Zloději jdou totiž s dobou, zapracovávají na svých dovednostech a jsou tak nejednou takovými machry, že by se v mžiku mohli živit zámečnickým řemeslem. Kdyby jim to pochopitelně hodilo tolik, na kolik si přijdou řemeslem zlodějským.
visací zámek
Ty tam jsou doby, kdy stačila nějaká ta jednoduchá petlice a na ní visací zámek. Minulostí jsou i fabky, které byly ještě před ne zase až tak mnohými lety ideálním řešením, i ty už dokáže zdatný bytař vyháčkovat nebo rozlomit. A ani zámky zvané bezpečnostní už si dnes před lidmi „od fochu“ nemohou být příliš jisté. Zejména když je smutnou pravdou, že už se takoví drzí zloději kolikrát ani neštítí rovnou vyrazit dveře.
A tak je vlastně jediná možnost, jak to, co máme doma, ochránit, jak zabránit vloupání a zcizení našeho majetku. To řešení se nazývá bezpečnostní dveře.
Takových dveří už se dnes na našem trhu nabízí povícero druhů. A pokud mají odvést svou službu, je žádoucí, abychom si z nich vybrali ty pravé.
Když si vybíráme ty, jež nás mají ochránit před nezvanými hosty, máme toho podle zohlednit vcelku dost. Máme si vybrat především tu správnou bezpečnostní třídu, to znamená označení toho, nakolik bude takový produkt zlodějům vzdorovat. U bytů jsou tou nejžádoucnější druhá až čtvrtá bezpečnostní třída, ovšem jsme-li majiteli něčeho vskutku cenného, je vhodnější spíše něco od pětky výše.
Z materiálů bychom měli u takových dveří dát spíše než dřevu přednost pozinkovanému plechu s jádrem z oceli, kterýžto materiál už na první pohled zloděje odrazuje, neměli bychom se spokojit s jedním zámkem, ale žádat rovnou dva až tři bezpečnostní zámky, chybět by nemělo bezpečnostní kukátko.
bezpečnostní řetízek
A správně bychom měli zvolit i dodavatele, nejlépe toho, koho nám doporučí někdo důvěryhodný a jenž nám zajistí i záruční i pozáruční servis. Protože víte přece, kdo všechno se nejednou za podnikatele vydává a co nabízí.
Prostě byste měli mít pořádné dveře. Jsou sice dražší, ale za to, co nám pomohou doma ochránit, rozhodně stojí.