Nevhodné potraviny

Prostata je onemocnění mužů, které vznikají už u miminek v bříšku, své správné velikosti doroste až okolo dvacátého roku života. Při špatném stravování a životního stylu se může zvětšit až patnáctkrát. Neléčená prostata může vést až k impotenci a otravnému častému bolavému a palčivému močení. Nachází se v mužských pohlavních orgánech, a právě při vysokém věku a nesprávného životního stylu, což se týká jak stravovacích návyků, tak sportovních výkonů, cvičením pomáháte zdraví k prostatě.

nevhodne

Nevhodné potraviny

Nejčastějšími nevhodnými potravinami při prostatě jsou ty tučné samozřejmě. Tučné potraviny zvyšují cholesterol a tím se jeho hladina zvedá a vznikají v těle nerovnosti, popřípadě přebytky, ale i nedostatek cholesterolu je špatně. Dalšími nevhodnými potravinami jsou potraviny, které obsahují vysoký podíl cukru. Čokolády jsou na prostatu nejhorší.

Nevhodné tekutiny

Mezi nevhodné tekutiny patří samozřejmě alkohol. Známe to, každý druhý Čech je pivař, ale pokud chcete mít někdy děti a zdravou prostatu, budete muset omezit tyto potraviny a tekutiny, i bez toho se dá žít. V dnešní době je spousta náhražek a skvělých jídel, které ani nepoznáte, že jsou náhražka. Chutnají úplně stejně, a ještě jsou velmi zdravé, co víc si přát.

vodni meloun

Sport

Vhodným sportem jsou dlouhé procházky a jogging, pokud máte rádi procházky a sport, tak jste na dobré cestě. Prostatu není vhodné podceňovat. Pomůžou vám jídla kaloricky vyvážené a lehce stravitelné. Příkladem je tofu se salátem, nebo drůbeží maso a libové hovězí maso. Nemusíte nutně jíst jídla, které vám nechutnají, ale i zdravá jídla se dají uvařit tak, že se budete olizovat až za ušima, a ještě si ušetříte zdraví! Nejlepšími potravinami na prostatu je ovoce a zelenina. Hlavně ty vodnaté věci jako je meloun nebo okurka hadovka. Pokud jste milovníci pikantního, tak vás potěším, protože cibule je jedna z věcí, která Vám na prostatu pomůže úplně nejvíc a pokud milujete i trochu exotiky, tak se nebojte sáhnout po granátovým jablku, který má taky pozitivní vliv.