5 tipů, jak snadno oživit váš domov

Barvy

Nebojte se barev. V nadcházející sezóně budou v bydlení dominovat syté, ne však křiklavé barvy. Stávající tmavěmodrou doplní hnědá, vínová, meruňková, avokádově zelená nebo žlutá. Ať už zvolíte barevný nábytek nebo jen doplňky, váš domov získá nový moderní nádech. Hitem budou také perleťové a metalické barvy, nebojte se proto zvolit doplňky i v těchto odstínech.
moderní dekor

Květiny

Nic neoživí pokoj lépe než živé květiny. V letních měsících můžete obměňovat květiny ve váze každý druhý den, celoročně pak poslouží květiny v květináči. Pokud nepatříte mezi nadšené pěstitele, dobrou službu odvedou rostliny nenáročné na péči. Mezi ně se řadí různé druhy kaktusů a sukulentů, draceána či tchynin jazyk – stálice českých domácností. V kuchyni pak můžete skloubit krásu s praktičností a do květináčů zasadit různé druhy bylinek, jejichž čerstvost oceníte při vaření.
sukulenty na parapetu

Řemeslné výrobky

Řemeslné kousky dodají vašemu domovu originalitu a osobitý styl. Při výběru doplňků se tak zajděte poohlédnout na řemeslné trhy ve vašem okolí. Může se jednat o výrobky z kůže, keramické výrobky, vázy či háčkované přehozy. Nalézt zde můžete také nábytek, koberce nebo stále oblíbenější houpací sítě. Nějaký kousek si také můžete dovézt jako suvenýr z dovolené. Ručně dělané a originální výrobky v současnosti nahrazují sériově vyráběné doplňky a jsou lehce dostupným luxusem.

Textilní doplňky

Tkané a pletené látky jsou znovu na vzestupu. Využít můžete dekorativní polštáře, přehozy nebo kusové koberce. Rozhodně se nebojte kombinovat různé druhy látek a materiálů. Tkaniny s nápadným dekorem jsou také vhodným doplňkem na stěnu. Kromě dekorativního účelu mají své praktické využití, pokud se zašpiní, stačí je jen snadno vyprat.
šátky na tržnici

Osvětlení

Osvětlení by mělo především dobře sloužit, správně zvolená lampa však dokáže skvěle podtrhnout domácí atmosféru. V současnosti jsou v oblibě jednoduchá světla v industriálním stylu. Do kuchyně se hodí lustr s kovovým stínidlem, v obývacím pokoji zase postačí tlumené světlo z dekorativních retro žárovek, které vypadají skvěle i bez stínidla. Použít je můžete jak samostatně, tak i pospojované do systému svítidel. Navíc, tento typ osvětlení lze sehnat i v úspornější LED verzi.

Posted in Nezařazené