Mobil versus pevná linka

Mobilní telefon tady vždycky byl, je a bude. Ale když to tak vezmu, tak tento mobilní telefon tady není tak dlouho. Nevím jak vy, ale já si myslím, že první mobilní telefon na našem trhu, který byl dostupný veřejnosti, byl nějak v roce asi osmdesát. A nejsem si jistá, ale nějak takhle mi to moje máma řekla. Moje máma sice měla mobilní telefon ještě později, asi v devadesátých letech, ale řekla mi, že už dříve ho někdo měl. A víte vůbec, jak vypadaly dřívější mobilní telefony? Byly takové velké krabice asi jako dnešní notebook. Taky vážili několik kilogramů. Takže si nemyslete, že byste v osmdesátkách měli mobilní telefon a nosili ho v kapse, to vůbec ne. Navíc taky to volání bylo tak předražené, že si stejně žádný mladý člověk nebo studenty nemohl dovolit někam si zavolat. A navíc když to tak vezmu, komu by vůbec volal? Když mobilní telefon, těžký jako dvě cihly, byl pouze pro bohaté?

Retro telefon.

Takže stejně by ten mobilní telefon ani nikdo neměl. A taky stále byla populární pevná linka. A já si myslím, že to bylo nejlepší, protože s pevnou linkou jste měli signál všude. Sice je pravda, že jste si pevnou linku nemohli sebou vzít všude jako mobil, ale uznejte, že pevná linka taky měla své výhody a měla své kouzlo. Nyní je to takové retro.

Mobil je světový.

I když pevná linka stále někde je, je to spíše využíváno firmami anebo něčím podobným. Myslím si, že dnešní lidé už starou pevnou linku doma nemají, že využívají spíše mobilní telefony. Vždyť už může mít i domácí mobilní telefon. Záleží pouze na vás, čemu vy dáte přednost. Jestli mobilu anebo pevné lince nebo máte doma. Obě varianty mají svá pro a proti. Nebo vy nemáte rádi pevnou linku? Moje babička říkala, že by si ji zase někdy pořídila. jenomže už by ji prý neměla kam dát. Takže si raději pořídila nový mobil, který má velké číslice, takže na to krásně vidí i bez brýlí. A vám taky doporučuji kvalitní mobilní telefon.