Podle čeho vybírat budoucího zaměstnavatele?

Doba jako je tato nás všechny přímo vybízí ke změně. Vesmír a všechno okolo nás nám dává najevo, abychom se ve svých životech někam posunuli a něco změnili k naší spokojenosti v budoucnu.
Co můžeme posouvat nebo měnit? Ideálně tu oblast našeho života, v které nejsme tak docela spokojení. Nebo bychom třeba chtěli a mohli dělat něco úplně jiného, jen jsme na to doposud neměli dostatek odvahy.

ženy na obědě

Když vás nebaví nebo frustruje vaše zaměstnání, není nic lepšího a zdravějšího, než myslet na sebe a svou fyzickou i duševní pohodu, a začít uvažovat o směru, kterým byste se mohli dále vydat. Pokud už jste na cestě z bývalé práce a rozhlížíte se po nových příležitostech, zkusíme si spolu s vámi dát dohromady základní otázky, kterými bychom se měli v této fázi zabývat.
Nezaměstnanost je stále velmi nízká a kvalitních společností je u nás víc než dost. Jak však vybrat to pravé místo, kde se budeme skvěle cítit, kde se k nám kolegové budou dobře chovat a kde nalezneme nový životní smysl?

společné stolování

  • Základem je oblast, ve které daná společnost působí. Musí nám být obor něčím blízký nebo nás minimálně musí zajímat a bavit. Není nic horšího než pracovat pro někoho, kdo nás vůbec nezajímá a nechceme dál šířit jeho jméno, ať už je to z jakéhokoli důvodu. Jméno a značka zaměstnavatele musí korespondovat s našimi životními hodnotami.
  • Vybírejme i podle informací o mzdovém ohodnocení. Nabízí společnost štědrou výplatu, stabilní příjem, a ještě několikrát do roka zajímavé bonusy? Pokud vám toto může garantovat, nejspíš to bude ta správná cesta. Není nic bolestnějšího, než když musíte se strachem čekat na výplatu nebo si půjčovat peníze, protože nemáte na základní životní potřeby.
  • Benefity, to je to, co by vás dále mělo zajímat. Každá společnost, která se stará o své zaměstnance, nabízí určitý balíček benefitů a na vás je zvážit, co z nich je pro vás skutečně důležité? Potřebujete mít zajištění firemní stravování v Praze? Nebo příspěvek na dovolenou nebo na lékařské ošetření? Ověřte si, že vás budoucí zaměstnavatel vám pomůže i v jiných ohledech než po pracovní stránce, kvalitně žít a prosperovat. Zodpovědná firma jistě dohlédne na to, abyste měli zajištěné firemní stravování na Praze, kde pracujete, nebo vám rádi uhradí některé výlohy za zubaře a optické služby.