Střecha nad hlavou

Problémy s bydlením poslední dobou řeší čím dál větší množství lidí. Nejen mladé rodiny, ale často i starší lidé po odloučení, nebo ti, kteří ve finanční krizi o dům přišli. Jaké jsou vlastně možnosti?

prase pokladnička

Bydlení u rodičů

A tím není myšlen takzvaný „mamahotel“, ale společné sdílení domu. Mají-li rodiče patrový dům, ale stačí jim menší množství místa, lze je požádat o jedno patro a udělat z toho dvougenerační dům. Přidělat další kuchyni, nebo koupelnu by neměl být takový problém a tak můžou bydlet dvě generace v jednom domě, aniž by se dělily o společné prostory, vyjma zahrady a vstupné chodbičky. Takto to koneckonců řeší spousta mladých lidí a těm starším vyhovuje vědomí, že nezůstanou na stará kolena sami. Náklady se rozdělí na polovic a profitují z toho všichni. Má to však i velké mínus, zvlášť v případě rozdílných názorů. Často se může stát, že první co ráno uvidíte, bude tchyně, která už na vás bude ve vaší kuchyni čekat s kávou a připomínkami, co můžete vylepšit. Dále pak nedostatek soukromí, kdy budou jedni vědět o tom, koho si ti druzí zvou na návštěvu. Nebo pak vzájemné rušení klidu a pohody. Chcete-li volit tuto variantu, ujistěte se, že jste všichni na stejné vlně, a stanovte si pevná pravidla.

dům v přírodě

Možnosti vlastního bydlení

Hledejte možnosti, jak si pořídit vlastní bydlení. Pokud jste již zavrhli bankovní hypotéku, na kterou z různých důvodů zkrátka nedosáhnete, vyzkoušejte nebankovní hypotéku Nebankovnihypoteky. Na rozdíl od bankovních hypoték nejsou překážkou nízké prokazatelné příjmy (splácet můžete i z toho, co si vyděláte bokem), peníze můžete mít již do 24 hodin na svém kontě, můžete předčasně doplatit půjčku, a to zdarma. Nemusíte také běhat po různých pobočkách a zjišťovat co a jak. Stačí vyplnit online žádost a počkat, až se vám někdo ozve. Chcete-li znát podrobnější informace, zkuste se podívat na stránky firmy Nebankovní hypotéky, kde už vám poradí.

Spolubydlení

Můžete se domluvit s přáteli a pustit se do společného bydlení. Ačkoliv zde nebude generační rozdíl, můžete však narazit na jiné potíže a snadno tak přijít o přátele.