Využití mobilu jako síťového repeateru

Občas nastanou situace, kdy potřebujete připojení k internetu na svém počítači, ale široko daleko není žádná možnost k navázání spojení s touto celosvětovou sítí. Máte k dispozici pouze svůj mobilní telefon a v něm tarif, který vám dovoluje brouzdat po internetových stránkách pod určitým množstvím přenesených dat nebo neomezeně. Současné tarify vám umožňují stahovat gigabity dat bez omezení, ale za cenu přenosové rychlosti, což nemusí být taková katastrofa.

iPhone smartphone

Chytré telefony poskytují šanci rozšířit jejich připojení k síti na jiná zařízení díky funkci WiFi hotspotu. To v praxi znamená, že se váš počítač nebo tablet bez šance navázání spojení s okolním světem dočasně připojí na váš mobilní telefon a využívá ho k napojení k síti. Je to jako kdybyste brouzdali netem na vašem mobilu, ale z jiného stroje.

 

Jak již bylo řečeno, tento spoj je jen dočasný. Operační systémy mobilů mají tendenci hotspot vypínat v okamžiku, kdy neproudí žádná data nebo po určité době. Záleží na nastavení této funkce. Možnosti hotspotu jsou velice omezené. Telefon musí být v blízkosti počítače bez stálého připojení, musí být zašifrovaný kódem (podobně jako běžná síť WiFi). Přímo v nastavení hotspotu si můžete seřídit pásmo, název dočasné sítě, heslo, šifrování a zabezpečení. Jak již bylo řečeno, můžete si zde zvolit po jaké době se hotspot má sám deaktivovat a kromě toho zde můžete zvolit, kolik lidí se může na váš telefon připojit. Pokud někdo bude odebírat víc dat, než je zdrávo, jeho MAC adresu snadno zablokujete.

lidé držící smartphony

Na notebooku či jakémkoliv jiném zařízení je to velice podobné jako když se připojujete k běžné bezdrátové síti. Pokud jde o stolní počítače, jejich standardní konfigurace jim nedovoluje se připojit k bezdrátovým připojením, nicméně tento nedostatek lze snadno opravit externím USB adaptérem nebo PCI síťovou kartou. 

 

S technologií hotspotu, sdíleného připojení, již nikdy nebudete offline…