Značka telefonu nic neříká

K čemu nám jsou mobily? V dnešní době mobily kazí svět. Jaké jsou nevýhody mobilů?

 • Lidé se přestávají scházet
 • Sociální sítě jsou nebezpečné
 • Šikana
 • Závislý na mobilech

Proč se lidé přestávají scházet? Protože mají mobily a stačí, když si zavolají přes videohovor. A hned si lidé myslí, že to stačí. Ale měli bychom si vážit toho, že máme blízké okolo sebe, a ne na obrazovkách.

A co sociální sítě? Jsou nebezpečné? Jsou. Na sociálních sítí se šíří pomluvy a lži. Sociální sítě jsou zlo pro všechny.

 • Děti
 • Puberťáky
 • Dospělé
 • A starší lidé

To samé, co je špatné, tak jsou televizní noviny. No prostě zprávy… Každý z nás je jiný a každý ty zprávy vnímá jinak. Takže některé zprávy mohou jít lidem na psychiku anebo někomu vyhovovali.

peníze

A proto vás prosím! Buďte opatrný, co se šíří, protože ne každý to může vzít dobře.

A k čemu jsou naopak mobily skvělá věc?

 • Když vaše rodina bydlí na druhé straně republiky
 • Když potřebujete komunikovat s vedoucí, která se opaluje na pláží
 • Když si chcete zapamatovat nějaký zážitek, tak si ho jednoduše vyfotíte
 • Když si chcete zapisovat poznámky anebo své myšlenky
 • Když chcete poslouchat svou oblíbenou muziku

 

prase

Musím říct, že na to, jak je mobil špatná věc, tak se někdy hodí a je naopak skvělá věc. A hlavně se cesta mobilů hodně posunula oproti tlačítkovým a teď dotykovým. Je to hodně veliká změna a příjemná. Dotykový telefony si myslím, že musí být i pro příjemné používání důchodců, kteří už nemají takovou sílu v rukách a mačkat na tlačítkovým telefonu.

A ještě bych chtěla zdůraznit jednu špatnou věc, která se týká telefonů a to je… že se lidé neustále chlubí jaký mají značky telefonů a myslím si, že je to úplně jedno, protože telefon jako telefon. Pokud máte za statisíce, tak ho klidně mějte, ale pokud někdo má telefon za pár tisícovek, tak se nestyďte a buďte hrdí! Někdy si totiž člověk myslí, že je telefon image, ale někdo na to třeba nemá peníze a jako image to nemůže brát. A o tom to je, že každý člověk má to na co finančně dosáhne.