Betonové ploty se vyplatí

Přemýšlíte nad novým plotem, protože stávající už má nějaký ten rok za sebou a sotva stojí? Pokud ano, je dobré si předem zvolit, jaký tip by to měl být a proč zrovna tento tip chcete. Na výběr je v této době mnoho druhů, avšak nejčastější variantou je plot dřevěný, pletivový, nebo betonový. Jednoznačně však převažují vlastnostmi betonové sloupky na plot od Montáž mpc a jejich betonové, či jiné výplně.

Pokud zvolíte jednu ze třech zmíněných variant, musíte počítat s tím, že každý plot má jiné výhody.

Plot (3)

Plot dřevěný, je přežitek dřívějších dob a v dnešní době se už s ním moc nesetkáme. Dřevo se spíše využívá jako výplň a jen málokde najdeme ještě klasický starý plot. Ovšem dřevo je levné a realizace dřevěného plotu nezabere moc času. Jeho ošetřování je však celkem náročné a to jak fyzicky, tak peněžně.

Plot pletivový je rozhodně dlouhodobou variantou a jeho instalace je rychlá. Navíc za pletivový plot neutratíte zvlášť velký obnos peněz a nemusíte se o něho během let starat. Nevýhodou je nedostatečné soukromí, které poskytuje, ovšem dá se vyřešit zelení za plotem. Plot se dá však instalovat i na velké pozemky a dá se určovat jeho výška. Zkrátka je nejčastější variantou, jak u nás tak v zahraničí.

Plot (2)

Plot betonový je špičkou na dnešním trhu a zajišťuje všechny vlastnosti, které by si člověk od plotu představoval. Na jeho realizaci nepotřebujete žádné stavební povolení a jeho instalace je rychlá. Plot má povětrnostní i hlukovou bariéru a zajišťuje naprosté soukromí. Jeho výška může sahat až do 3 metrů a můžete si vybrat z velkého množství výplní a dekorů. Mimo to má nenáročnou údržbu a zamezuje vniknutí zvěře, která by mohla v zimním období ohrozit ovocné stromky.

Pokud tedy sháníte vhodný plot, sáhněte po betonu. Nejen, že předčí všechny ostatní ploty, ale také se o něho nemusíte během let vůbec starat.

Posted in Nezařazené