Kde můžete v Americe začít?


Pakliže nejste známá celebrita nebo velký podnikatel, který chce expandovat na tamní trh, tak lehký start nečekejte. Nikdy nebudete mít tak dobrou pozici, jako tamní a zdejší lidé. Prostě tak to chodí a žádný počet mezinárodních smluv o pracovnících vám nepomůže. Realita je taková, že valná většina imigrantů začíná opravdu od podlahy v tom pravém slova smyslu. TO je samozřejmě v pořádku, pokud máte ambice a jste šikovní a tak nějak se vykopnete výše. Pokud zůstanete u té podlahy, USA pro vás zřejmě nebudou.

V první řadě si musíte opatřit pracovní povolení v USA, což není zas taková věda, pokud vám pomůže odborník a advokát Juras Law, který má s těmito typy řízení velké zkušenosti a dlouhá léta pomáhá zejména Čechům a Slovákům dostat se do USA, aby si mohli splnit svůj sen o kapitalismu.

work-4997565_640

Nyní si ale ujasněme, kde začnete v Americe, pokud nemáte nějaké specifické zaměstnání, jako je doktor nebo třeba advokát. V prvé řadě jsou tady nejrůznější brigády a práce lehčího rázu, jako například práce v hotelech, restauracích, velkých nadnárodních řetězcích, které mají mechanismy na začlenění zahraničních pracovníků.

Můžete také začít u některé z rodin jako au pair a během toho si najít nějaké zaměstnání na stálo.

Nejlepší jsou továrny, velké podniky, finance a komunikace, které jsou všude stejné, ať už pracujete v Česku nebo v USA. Musíte jet podle protokolu, mít alespoň základy angličtiny a poté si můžete dokonce i vyskakovat. Zároveň Američani mají rádi pracovité imigranty, takže pokud ukážete, že vám to v práci skutečně jde, bez povšimnutí nebudete.

craftsmen-3094035_640

Poté můžete třeba i založit podnikání, pokud máte alespoň nějaké kontakty. Ne nadarmo se říká, že USA je zemí neskutečných a neomezených možností. Častokrát se stane, že někdo začne od píky a možná ještě z horšího postavení než je nějaký imigrant a vybuduje si takhle prosperující byznys!

Celá řada lidí jezdí do USA také vyučovat či praktikovat a trénovat sport ostatní. Hudební nástroje, jazyky, fitness – to všechno jsou velice žádané aktivity, které můžete vykonávat kdekoliv a kdykoliv.