Byt nebo dům – důležité životní rozhodnutí

Bydlení je jedna z nejdůležitějších životních potřeb, bydlet zkrátka někde musíme. Většina z nás měla první bydlení mimo domov v podobě podnájmu, s kamarádem / kamarádkou, s partnerem nebo manželem. Pokud jste dospěli do fáze takového rozhodnutí, že si pořídíte bydlení vlastní, budete postaveni před otázku – byt nebo dům? Co z toho vás více láká, co vám bude více vyhovovat? Odpovědi na tyto otázky jsou pro vás možná dost složité a obtížně se vám na ně odpovídá.
malý kluk u domu.jpg
Stojíte před důležitou životní otázkou
, kde bydlet, kde zakotvit do konce života? Pořád stále ještě váháte, zda si pořídit byt nebo dům? Jelikož se člověk nestěhuje každý den, je potřeba se nad touto otázkou náležitě zamyslet, probrat všechna pro a proti a následně se podle nich rozhodnout.

Důležité je, abyste vaše velké životní rozhodnutí neuspěchali. V klidu si s partnerem nebo manželem sedněte, sepište si všechna pozitiva a negativa obou způsobů bydlení a následně se zamyslete nad tím, jak si představujete váš život, dopravování se do práce, nakupování, zábavu a další aktivity. Možná právě v této chvíli zjistíte, že to, po čem jste doposud toužili, není nic pro vás.
A jaké konkrétní otázky byste si při rozhodování měli položit? Nemáte rádi dojíždění do práce, nemáte vlastní auto, rádi máte všechno po ruce, zahradničení vám nic neříká nebo si neumíte představit starat se o dům a zahradu? Pak je pro vás jasnou volbou byt. Máte rádi příjemný klid při bydlení, rádi byste pěstovali něco na vlastní zahrádce, preferujete klid před ruchem maloměsta? Pak je pro vás tou správnou volbou pořídit si rodinný dům se zahradou.
modré rámy.jpg
Samozřejmě budou hrát roli také finance a možná ty nakonec rozhodnou, pro jakou variantu bydlení se rozhodnete.
Vezměte život do vlastních rukou a vyberte si to pravé bydlení pro váš rodinný život, ve kterém budete spokojení a šťastní.

Posted in Nezařazené