Kdy je nutné měnit baterii v mobilu

Asi není žádným tajemstvím, že u mobilního telefonu postupem času dochází ke zhoršení funkcí. Je stále pomalejší, načítání webových stránek trvá déle, a především baterie toho vydrží podstatně méně. A právě to poslední bývá zdaleka největší problém. Jednou z věcí, které výrobci u nových modelů mobilů často vyzdvihují, je i výdrž baterie. Ovšem ačkoliv ta může být na začátku skutečně vynikající, nikoho nepřekvapí, že se bude pomalu, ale jistě v průběhu času zhoršovat.

 

moderní mobily potřebují často nabíjet

 

Důvodem je opotřebení a únava materiálu. Nesmíme zapomínat, že právě ona je jednou z nejnamáhavějších součástí telefonu. Koneckonců většinou běží bez přestání po celou dobu jeho existence. Není tedy divu, že se její výkonnost časem snižuje.

 

Otázkou samozřejmě je, co s tím. Je smutným faktem, že dát ji zpět do původního stavu již nejde. A časem může dojít až do fáze, kdy mobil musí být téměř konstantně v nabíječce, což ničí jeho základní výhodu – že je možné jej vzít všude sebou, o zvýšených účtech za elektřinu ani nemluvě. Jaké je tedy řešení?

 

klasická nabíječka na mobil

 

Samozřejmě je možné koupit nový telefon, avšak většinou je to zbytečné. Obvykle stačí koupit novou baterii. Avšak poznat, kdy je čas ji vyměnit, nemusí být tak jednoduché. Přeci jen jsou to výdaje navíc, a asi není třeba říkat, že každá ušetřená koruna se hodí. K tomuto kroku bychom tedy měli přistoupit ve chvíli, kdy již nebude stačit našemu běžnému provozu. Pokud jej budeme muset nabíjet častěji než jednou za den, přišel čas s tím něco dělat. Přeci jen, mobil je tu pro nás, ne my pro něj.

 

Zde je samozřejmě dobré poznamenat, že se mnohdy vyplatí koupit zcela nový mobil, spíše než baterii samotnou. To platí zvláště u starších modelů, jejichž hodnota je již poměrně nízká. To je faktor, který je potřeba před koupí také zvážit. Je totiž škoda zbytečně vyhazovat peníze, zvláště když i telefon samotný již nepracuje úplně ideálně. Trocha průzkumu trhu zde tedy rozhodně není na škodu.