Okamžité ošetření vody

Nemusíme Vám říkat, že údržba bazénu musí probíhat průběžně po celou koupací sezónu, musí být opravdu pravidelná a přesná, aby se Váš bazén nezměnil v nevzhlednou zapáchající bažinu nevhodnou ke koupání. Kontrolu bazénové vody je nutné provádět pravidelně každý týden za pomocí testeru PH a CL, abyste měli přehled právě o těchto dvou nejdůležitějších faktorech, tedy o obsahu aktivního chloru ve vodě a také o hodnotách PH vody, které ovlivňují funkci chlorových přípravků. Ovšem může se stát, že přijdou velká vedra a bazén je tak více využíván a kontrola vody by se měla provádět častěji. Někdy v takových dnech zjistíte najednou nedostatek chloru a potřebujete jej rychle v bazénu navýšit. Nejjednodušším způsobem jak tuto situaci řešit, je použít tak zvané rychlorozpustné tablety Chlorito.

cákání

Už podle názvu rychlorozpustné tablety je Vám jistě jasné, že jde o přípravek k opravdu okamžitému navýšení chloru v bazénové vodě. Tyto tablety působí jako třeba přípravek chlor šok, tedy používají se k tak zvané šokové terapii bazénové vody, kdy potřebujete opravdu co nejrychleji navýšit obsah chloru ve vodě. Nelze je používat při pravidelné kontrole bazénové vody, provádí se s nimi jen tahle jednorázová akce. K pravidelné chloraci používejte přípravky k tomu určené. Nezapomínejte také, že jde o jednosložkový přípravek, tudíž pokud zjistíte například i zvýšené PH vody, musíte do bazénu dodat ještě přípravek pro snížení PH vody.

stylový bazén

Každopádně je dobré mít tento přípravek vždy po ruce, ale úplně nejlepší je se takové situaci vyhnout a předcházet jí, a to tak, že nebudete zapomínat na pravidelnou kontrolu bazénové vody a budete jí včas dodávat dostatečné množství všeho potřebného, abyste vodu udrželi ve vysoké kvalitě vhodné ke koupání. Pak si budete moci svého bazénu užívat po celou letní sezónu a to po několik let.