Igelitové sáčky se zipem – univerzální pomocník

Doma i na výletě

Domácnost a pobyt v přírodě jsou dva rozdílné pojmy, ale to neplatí pro některé univerzální pomůcky, bez nichž by nebyl život takový, jak jej známe. Dokážete si kupříkladu představit situaci, že si nutně potřebuje „odskočit“ a nemáte po ruce jediný útržek toaletního papíru?

Dosti chmurných představ a raději se snažme zamyslet nad tím, jak velký pomocník jsou (kromě toaletního papíru) i docela „obyčejné“ igelitové sáčky se zipem.

Jak třídit věci přehledně – v každé domácnosti se najdou drobnosti, pro něž musíme uvolnit nějaký prostor a pořídit misku, krabičku, sklenici, přepravku, kontejner, zkrátka nějakou nádobu, kde je uskladnit. To vše ovšem zabírá spoustu místa, jde o neskladné pomůcky a mnohdy i zbytečně drahé. Se zipovými sáčky je práce jednodušší – snadno je vyskládáte v jakémkoli prostoru regálu, police, zásuvky, můžete je pokládat na sebe, jsou-li transparentní, je do nich dobře vidět, a máte vše na jednom místě přehledně, levně, a dostatečně chráněno před okolními vlivy.

plátěný pytlík

Chraňte svůj telefon a tablet před vodou a prachem – pobyt u vody nebo s batohem na zádech znamená mít s sebou mobil. Takovéto „starosti“ lidé neměli ještě před pár desítkami let, ale my musíme tyto přístroje patřičně chránit. Jak je zabezpečit před pískem na pláži, před deštěm při chůzi po horách, před vlhkostí vysráženou za mlhy, nebo prachem, při chůzi po polní prašné cestě? Jak jinak, než v igelitovém sáčku se zipem.

miska s ořechy

Ukládání sezonních oděvů nikdy nebylo jednodušší – mít doma několik větších pytlů s uzavíracím jezdcem znamená mít prostředek pro uložení čehokoli sezónního, co patří do vestavěné skříně nebo úložného prostoru pod postel. V pytli z polyetylenu jsou takové věci v bezpečí, chráněné před vnějšími vlivy. Neřešíte žádné zbytečné, špatně uzavíratelné krabice z papíru či plastu.