Pečovat o své tělo je velice důležité – pohyb

Pro někoho je snadné udržovat si své tělo v kondici. Takový člověk nemá sklony k tloustnutí a může jíst, jak se říká, co chce. Další skupina lidí o sobě tvrdí, že přibírá na váze, jen když se podívá na jídlo. Každý člověk by se ale měl hlídat a i ten, který na váze nepřibírá, by měl o sebe dbát. Není totiž důležité být pouze štíhlý. Je důležité být především zdravý a k tomu nám jen štíhlost nestačí.
běh po silnici
Každý z nás by měl mít zdravou míru pohybu. Našemu tělu nemůže nikdy dlouhodobě stačit, pokud máme výhradně sedavé zaměstnání.  Takový člověk, který pracuje v kanceláři, toho skutečně za den moc nenachodí.

Procházka do kuchyňky ráno na kávu a odpoledne na oběd, naše tělo nespasí. Říkáte, že nemáte čas na sport, že celé dny trávíte v práci a večer už skutečně nemáte chuť někde běhat po parku či po lesích?! Pohyb bychom měli mít denně, ovšem chápeme, že ne vždy je to možné.

Při každodenních starostech a shonu, který máte, po vás požadujeme, abyste každý den sportovali?!  Zkuste začít tím, že si jeden den určíte právě pro sport. Například vždy ve středu před nebo po práci.  Zajděte si do posilovny nebo si běžte zaběhat.  Budete ze sebe mít mnohem lepší pocit a na vašem těle to začne být časem znát. Další příležitost, jak se více hýbat, je pořídit si domů rotoped.
venčení pejska
Večer u sledování seriálu si na něj sedněte a uvidíte, jak vám půlhodinka jízdy uteče. Na pohyb bychom měli myslet také o víkendu, kdy do něj můžeme zapojit i rodinu a strávit tak hezké chvilky. I zdánlivé maličkosti mohou pomoci zlepšit naši fyzickou kondici. Když například každý den vyběhnete do patra po schodech místo výtahu, zkuste jít do práce někdy pěšky (pokud to nemáte vyloženě daleko).

Pokud jedete do práce tramvají přes celé město a chodit pěšky byste nestíhali, zkuste vystoupit alespoň o jednu zastávku dříve.  Stejně tak, pokud jedete nakoupit nebo jen třeba na schůzku. Výsledky se brzy dostaví.