Všechny informace k podnikání na jednom místě

Jste začínající podnikatel nebo podnikatelka a hledáte nějaké ucelené informace od státní správy? Nebo jste exportní firma hledající přehledně zpracované změny v legislativě a informace o státní podpoře vývozu? I pro Vás je určen portál BusinessInfo.
Pracovní stůl
Portál pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu provozuje CzechTrade – Česká agentura na podporu obchodu. Informační web je v provozu už od roku 2001 a sdružuje veškeré informace o podnikání z různých sfér státní správy. Dozvíte se na něm, jak založit firmu, jak elektronicky komunikovat se státem i data konání různých akcí a významných obchodních setkání.
Na web určitě zamiřte, pokud hledáte nějaké úřední formuláře. Jestli už máte elektronický podpis, můžete tyto formuláře po vyplnění přes portál i odeslat.
 
Portál je přehledně rozdělený na několik sekcí, které můžete prohlížet podle toho, co konkrétního hledáte, nebo podle fáze, ve které se Vaše podnikání právě teď nachází, tedy podle toho, jestli začínáte, provozujete nebo naopak chcete ukončit svoji podnikatelskou činnost.
 
Nedílnou součástí webu je diskuzní forum, kde si můžete vyměňovat zkušenosti s ostatními uživateli a podnikateli. Například na téma zahájení podnikatelské činnosti tu najdete už přes 8502 příspěvků, ve kterých se dozvíte i praktické informace z provozu ostatních podnikajících. Pokud Vám nestačí rada z veřejné diskuze a odpověď na svou otázku nenajdete ani v rozsáhlém obsahu celého webu, můžete položit i online dotaz na konkrétní Jednotné kontaktní místo.
 Muž čte obchodní noviny
Celý projekt infoportálu BusinessInfo je financován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Za dobu svého fungování získal portál několik ocenění v oblasti zlepšení přístupu k online informacím pro malé a střední podniky. Nově v současné době vznikají i cizojazyčné verze portálu jako podpora exportních firem pro zahraniční trhy.