Výdaje na bydlení bývají ty největší v životě

Když člověk potřebuje bydlet, tak si nemůže příliš vybírat. Tím spíše, pokud potřebuje vhodně ubytovat svou mladou rodinu, která se mu rozrůstá. V takové situaci každý nejvíce ze všeho potřebuje bydlení, a řekněme si na rovinu, že právě bydlení spolyká hodně peněz – ne nadarmo představuje pro většinu lidí tu největší investici, kterou v životě udělají.lesklé mince zblízka.jpg
Ovšem nejhorší na tom není jen to, že potřebujete kupu peněz, kterou pravděpodobně nemáte po ruce, ale to, že se klidně může stát, že vám takové peníze nikdo nechce půjčit. A to i přes veškeré ujišťování a laciné sliby, které všichni denně potkáváme na reklamních poutačích.
Kámen úrazu je v tom, že po bydlení se nejčastěji shánějí mladí lidé, kteří sotva našli své první zaměstnání, nemají příliš mnoho peněz našetřeno, a ještě ke všemu se jejich rodina rozrůstá. A to má za následek jediné – v takové situaci bude jejich bonita příliš nízká, než aby jim chtěla nějaká banka vyjít vstříc.
Přestože je podobná situace k nezávidění, tak stále není nutné házet flintu do žita – když víte, že na světě nejsou pouze banky, a že stejné peníze, a dokonce za výhodnějších podmínek si můžete půjčit i v nebankovní společnosti, pak máte důvod k radosti.mince s orlicí.jpg
Nebankovní společnosti moc dobře vědí, že i s nízkou bonitou je možné pracovat. Jen málokterá kaše je tak horká, jak se uvaří. Takže pokud je váš problém jen to, že máte nízký věk, manželku na rodičovské dovolené, a ve vašem zaměstnání vám dosud nezvýšili plat, není to nic, co by nebylo možné tolerovat. Velice jednoduchým a efektivním řešením v takové situaci je, natáhnout dobu splatnosti úvěru až na třicet let.
Nicméně v případě, že by bylo zřejmé, že se v případě získání úvěru v budoucnosti finančním problémům nevyhnete, tak vám hypotéku bez dokládání příjmů neposkytne nikdo – ani banka, ani žádná jiná společnost.