Založení virtuálního sídla je hračka

Chcete začít podnikat a řešíte sídlo? Vyzkoušejte momentální trend, kterým je virtuální sídlo, které Vám dokáže vyřešit i třeba asistentku.

Představme si virtuální sídlo

Důležité je hned úvodem říci, že se jedná o službu fyzickým osobám podnikajícím a právnickým osobám. Virtuálním sídlem je adresa, které si podnikatel pronajímá od pronajímatele pro své podnikání a za účelem zapsání do obchodního rejstříku. Pokud se jedná o fyzickou osobu podnikající tak se jedná o adresu zapsanou do živnostenského oprávnění. Pro zajímavost první virtuální sídlo založil v Coloradu Ralph Gregory v roce 1985 pod názvem Intelligent Office. Celý princip spočívá v udělení souhlasu pronajímatele s umístěním sídla nebo adresy podnikání a následné přeposílání korespondence, která danému podnikateli na adresu chodí. Díky sdílení prostor to pro podnikatele také znamená mnohem nižší cenu pronájmu a méně starostí.

budova

Výhody virtuálního sídla

Kromě už výše zmíněného přeposílání korespondence zde patří také výhoda pronájmu zasedací místnosti, přesměrování anebo rovnou vyřizování příchozích hovorů, ale také třeba služba virtuální asistentky. Některé společnosti nabízející možnost zřízení virtuálního sídla nabízejí i třeba bonusové služby jako například převod firmy nebo dokonce pomoc při založení nové společnosti. Opravdu nespornou výhodou je ušetření nemalých financí.

notebook

Založení virtuálního sídla

Založení virtuálního sídla není vůbec složitá věc a zvládne ji opravdu každý. V každém větším městě tu možnost naleznete. Stačí pouze do webového vyhledávače zadat virtuální sídlo Ostrava https://kancelar29.cz/virtualni-kancelar-sidlo-firmy-ostrava/ a hned se Vám zobrazí mnoho firem, které tuto službu nabízejí. Popudem pro založení takového sídla může být i prestižní adresa, kterou tyto společnosti využívají v centru města. při výběru poskytovatele virtuálního sídla je dobré si dávat pozor na cenu a kvalitu poskytovaných služeb. Ale také není poskytovatel v likvidaci. Celkové založení sídla trvá v řadě dnů.