Co dokáže radost z pohybu

Každý pohyb nám prospívá. Když se hýbeme, sportujeme nebo prostě jen tak jdeme na procházku, hned máme lepší náladu. Ale nejkrásnější pohyb, s kterým dosáhneme spoustu zábavy i neuvěřitelných zážitků, je tanec.Zábava s tancem může být společenskou událostí, ale také příležitostí k svádění stejně tak jako s ní můžeme dojít k porozumění sama sebe a dokonce k léčbě.
Tanec je radost z pohybu, při které se učíme lépe vnímat svoje tělo a jeho potřeby.
 
TANEC JAKO ZÁBAVA
Už malé děti umějí podle hudby dobře tancovat, aniž je to někdo cíleně učil. Pokračuje to tanečními kurzy, tanečními zábavami a plesy. V tanci prostě najdeme zálibu snadno, zvláště máme-li rádi hudbu. Při tanci se cítíme bezstarostní a aniž si to uvědomujeme, má pro nás řadu pozitivních účinků. Jako každý pohyb nás uvolní, dává průchod našim emocím a poskytuje důvěru ve vlastní síly.

Příkladem může být břišní tanec, který je z vnějšího pohledu vnímán jako zábava či show, ale ve skutečnosti jím ženy odstraňují fyzické i duševní bloky a rozvíjí svoje ženství. U tance také nezáleží na tom, zda jsme štíhlí nebo při těle. Někteří lidé s nadváhou tančí mnohem lépe nežli hubení.

Důležitější totiž než jakou máme váhu, je správné držení těla a jak dokážeme tanec procítit – zdali tančíme srdcem.
 
TANEC JAKO SEXUÁLNÍ NÁBOJ I TERAPIE
Tanci je odpradávna přisuzován také erotický význam. Ne nadarmo se říká, že když se dva shodnou při tanci, bude jim to spolu klapat i v sexu. Uzavřené párové držení, soulad ve společných krocích, citové prožívání hudby a pohybu, to vše poskytuje vzrušující pocity a emoce.

Prožitek při tanci díky úzké vazbě mezi vlastním tělem a emocemi se právě proto dá využívat velmi dobřek léčebné terapii zejména psychosomatických onemocnění.

Nemusíte umět tančit, stačí když pohybem vyjadřujete své prožívání, myšlení a chování.