Nikdy není nic jisté

Jsou věci, na něž se soukromých podnikatelů nemusíte vůbec ptát, protože je odpověď předem známá. Netřeba jim tedy pokládat otázku, zda by tito dejme tomu nechtěli mít jistotu, že budou mít vždy dostatek peněz, netřeba se ptát, zda by jim bylo milé, kdyby se jejich podnikání počalo hroutit a oni tak přišli na buben.

Je přece logické, že peníze chce mít každý, tedy i podnikatel. A že tedy tento chce mít za všech okolností dostatečně prosperující firmu, jež mu náležité zisky zajistí.

US dolary

Jenže je rozdíl mezi chtít to a dosáhnout toho. Zatímco by totiž každý rád vlastnil a provozoval výnosný podnik, je i celá řada případů, kdy tomu tak prostě není. Je mnoho firem, které se potýkají s tu většími a tu menšími těžkostmi, a nejednou to dokonce dojde až tak daleko, že vše vypadá pomalu beznadějně.

Protože co s firmou, která nevynáší a nedává ani malou naději na to, že by se to mohlo samo od sebe zase změnit k lepšímu?

Možná by to spravily investice do nezbytných změn, které by situaci pozitivně změnily, jenže na takové soukromník často nemívá peníze. A peníze nemá právě proto, že jeho firma nevynáší. A protože nevynáší, není za co provést změny k lepšímu, což znamená… A tak pořád dokolečka.

svazky jednodolarovek

A jak z takového začarovaného kruhu uniknout?

Řešením by mohla být třeba hypotéka bez registru. Na rozdíl od jiných alternativ, zejména těch bankovních, je totiž právě pro tuto hypotéku charakteristické to, že si ji může bez problémů vzít i někdo, kdo má skutečně závažné ekonomické problémy. Zde totiž není vůbec třeba složitě prokazovat a dokládat hory pozitivních skutečností. Zde stačí mít alespoň nějaké příjmy, postačující ke splácení, zde stačí mít nemovitost, která by se dala použít u této půjčky coby zástava a záruka řádného splácení, a je to.

Díky ní si přijde k penězům klidně i krachující podnikatel. Ten, kdo je potřebuje, aby zachránil svůj zdroj obživy. Což se mu s takovými penězi může i podařit.