O výhodách přírodních bavlněných látek

Bavlna je přírodní materiál a již tento výraz sám o sobě v mnohých z nás vyvolává příjemné pocity. Jaké další výhody nám bavlna poskytuje?

Jsou velmi příjemné na dotek – možná jste se již v životě setkali s látkou zvanou mikroplyš. Je to syntetická polyesterová tkanina, nesmírně příjemná na dotek, ale velmi citliví lidé na ní poznají, že mají co do činění se syntetikou. Obléknete-li se do mikroplyše, budete se zkrátka cítit tak trochu nesví, a to je vždy, když máte na své pokožce v přímém kontaktu syntetický materiál. Bavlna, hedvábí nebo len jsou čistě přírodní vlákna a ta na naší pokožce nikdy nevyvolají žádné alergické reakce. Do bavlněné látky můžete obléknout i kojence a batolata a máte jistotu, že jim neublíží. Jsou velmi příjemné pro každého bez rozdílu věku.

bavlněný ubrus

Jsou vzdušné – bavlněná látka https://www.prima-obchod.cz je nesmírně prodyšná a vzdušná, to znamená, že se v ní necítíme jako uzavření v igelitovém pytli. Někteří esoterici vám potvrdí, že nejen lidské tělo, ale i samotná duše lépe reaguje na přírodní materiály, s nimiž přichází do kontaktu, než na ty umělé. Podobné pocity máme například i se dřevem a dřevotřískou. Zatímco dřevěný masiv je přirozený přírodní materiál, dřevotříska je jen odpad, mnohdy spojovaný syntetickými epoxidovými pryskyřicemi.

Dobře odvádí pot – bavlna dobře nasaje všechny tekutiny, tedy i náš pot. Pokud se v ní pohybujeme na čerstvém vzduchu, tekutina se z látky rychle odpaří a nemáme nepříjemný pocit.

bavlněná látka

Tepelný izolant – lidé, kteří sází na volné oblečení, jsou vždy ve výhodě. Uvědomují si, že mezi vrstvou látky a lidskou pokožkou je vrstva vzduchu, která dobře izoluje tělesn teplo, a zvyšuje náš tělesný komfort. Např. v létě volné oblečení chrání před úžehem a v chladných měsících zas před prochladnutím. Je tedy výhodnější nosit volné oděvy a nepodléhat bláznivým módním výstřelkům, např. těsně upnutým kalhotám, které jsou dnes k vidění na každém kroku.