Zahrada jako ze škatulky


Zahrada jako ze škatulky

Každý drobný zahrádkář či pěstitel si přeje praktickou a přitom krásnou zahradu. Někdo má geometricky přesně vyměřené záhonky, ostříhané keře a na centimetry vyrovnané dřeviny. Jiný dává přednost poněkud přírodnějšímu pojetí a rozhodně v zahradě nemá přesně střižený anglický trávník. Naopak z jeho trávníku klidně vykukuje několik drobných kvítků, nebo dokonce zahradu nechává zarůst do výše, aby si zde na své přišly různé druhy hmyzu a také včel. Do každé zahrady se však jistě budou hodit originální betonové vázy cs.aspontohle.com. S jejich pomocí vytvoříte nejen další místa k pěstování květin či jiných různých druhů rostlin, ale zároveň budou tvořit i velmi pěkný dekorační kousek. Dodají vaší zahradě jedinečný ráz a vskutku originální styl. Vybírat můžete z různých designů.

zahrada

Zahrady můžeme rozdělit na okrasné a zahrady pěstební. V okrasné zahradě najdete velké množství květin a dekorativních keřů a dřevin. Univerzální návod na okrasnou zahradu neexistuje. Jiný druh rostlin se bude hodit k modernímu domu a jiný ke staré roubené chatce. Při zakládání takové zahrady je vždy potřeba vzít v úvahu několik faktorů, a to zejména orientaci pozemku, klimatické podmínky, kvalitu a složení půdy nebo sklon pozemku. V okrasné zahradě lze najít různé velké dominantní stromy či solitéry. Mohou to být například magnolie, zakrslé borovice nebo japonský javor.

kvety

Středně velké rostlinky obvykle zastupují plamenky, aksamitník nebo hvozdíky. Nejnižší patro tvoří půdokryvné rostliny. Ty mohou být kvetoucí či celoročně zelené, ideální je kombinace obou druhů. Toto patro bývá tradičně zastoupeno plnokvětými sedmikráskami, rozchodníkem, štěničníkem či trávničkou Armeria. Okrasná zahrada potěší oko a zklidní mysl. Péče o ní však bývá stejně náročná jako péče o zahradu pěstební. Okrasné dřeviny i květiny vyžadují rovněž pravidelnou zálivku či občasný střih a odplevelení.