Výběr dětské postýlky je důležitý

Dětská postýlka. Možná si řeknete, že na výběru není nic složitého a všechny jsou vlastně stejné. Pravda to, ale není. Na výběru postýlky pro naše ratolesti velmi záleží. O jejím nákupu rozhodně popřemýšlejte a výběr neuspěchejte. Rozhodně se zaměřte na rozmezí jednotlivých částí postýlky. U nevhodných velikostí mezer mezi příčkami, by děcku mohla nebezpečně uvíznout ručička nebo nožka. Mohli byste zcela nevědomky, přispět ke zranění dítěte. Než postýlku zakoupíte zjistěte si, zda odpovídá potřebným parametrům. Nepodceňte ani výrobce.
umístění postýlky
Postýlku si nejspíš budete instalovat doma sami. Zjistěte si, zda obsahuje všechny potřebné díly a předvrtané otvory. Samostatně se do její úpravy nepouštějte, nemusela by už odpovídat potřebným požadavkům pro bezpečí vašeho dítěte. Pečlivě vybírejte matraci. Ta by měla pokrýt rovnoměrně celé dno postýlky. Podle věku dítěte nastavte výšku stahovacího dílu tak, aby vám nepřepadlo. Děti jsou velice zvídavé a jen málo z nich se vám nepokusí vylézt. Dobrou volbu bude zvolení dna, které má větrací otvory. Výhodou jsou tedy takové postýlky, které mají větrací dno z dřevěných příček. Postel rozhodně musí mít dostatečnou stabilitu. Pokud je celá vyrobená ze dřeva, dbejte na to, aby materiál byl neopotřebený. Třísky na dřevěných částech k bezpečnosti dítěte také nepřispějí.
dětská postýlka
Důležitá je i barva. Musí být pro děti nezávadná. Nebezpečné jsou ostré rohy. Můžete zakoupit ochranné kryty, ale takové, které si děcko samo nesundá. Hrozilo by nebezpečí vdechnutí nebo spolknutí. Pokud jste si vybrali postýlku na kolečkách, měla by být opatřena brzdícím mechanismem. Důležité je i umístění. Nestavte tento kus nábytku blízko k radiátorům nebo jinému zdroji tepla. Z dosahu odstraňte nebezpečné věci, na které by děcko dosáhlo. Riziko spolknutí je v takovém případě opravdu nebezpečné.